Méně hraček vede děti ke komunikativnosti
Zdroj: Novinky.cz
Omezený počet hraček vede děti ke vzájemné komunikaci.
Zaměstnanci mateřské školy Svatého Markuse ve Frankfurtu nad Mohanem dětem zakazují hrát si s libovolným počtem hraček. Chtějí tak dosáhnout, aby si povídaly s ostatními a rozvíjely tak komunikační schopnosti a sociální cítění.

(31.5. 09:36) FRANKFURT NAD MOHANEM - V mateřské škole, kam dochází asi šedesát ratolestí, zamkli nadbytečné hračky do skříně již před čtyřmi týdny. Vedení školky se totiž domnívá, že více společenských her a povídání vede děti k lepšímu zvládání konfliktních situací.

Lekce se budou opakovat
Podle vedoucí výchovného ústavu Brigitty Pragerové si děti značnou část dne hrají na různé profese, například na kuchaře a strávníky. Vaří na dětské plotýnce a obsluhují kamarády.

"Mnohé děti si ještě nezvykly a nejsou schopny o svých konfliktech hovořit. Jsou poměrně agresivní. Ale věříme, že se to časem hodně zlepší," prohlásila Pragerová.

Podle jejího názoru může být tato terapie účinná. Pragerová se odvolává na odbornou literaturu, v níž jsou týdny bez hraček popsány a doporučovány. V německé školce s proto budou pravidelně opakovat.

Korzo, Novinky